W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości zapraszamy na wydarzenia:
Wolność jest w nas
wieczorek dla seniorów
11.11.2018 | godz. 16:00
Prowadzenie: Barbara Fink
Wydarzenie otwarte, podczas którego wraz z aktorami Teatru Osterwy wybierzemy się w podróż po najpiękniejszej polskiej poezji, podejmującej temat suwerenności i wolność.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru od 3 listopada.
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu: 81 532 42 46 oraz 81 463 86 50
Radiowy teatr w teatrze
czytanie poematu Józefa Czechowicza
16.11.2018 | godz. 17:00
Prowadzą: Grażyna Lutosławska i Jarosław Cymerman
Poemat czytają: Halszka Lehman i Wojciech Rusin
Ścieżki Niepodległej
Józefowi Czechowiczowi od urodzenia było blisko do teatru: przyszedł na świat tuż obok budynku dzisiejszego Teatru im. Juliusza Osterwy. Jako autor na scenie gościł jednak rzadko. Dużo chętniej niż teatr po jego teksty sięgało radio. W 1934 roku skomponował swój pierwszy, dziś najbardziej znany utwór radiowy: Poemat o mieście Lublinie. Ten niezwykły zapis nocnego spaceru tajemniczego Wędrowca zamienia Lublin w scenę, na której pojawiają się cienie dawnych wspomnień, odbywa się walka dobra ze złem, a uważny słuchacz może poznać niejedną tajemnicę Lublina. Czechowicz zamknął w swoim poemacie wizję miasta, które pamiętał z dzieciństwa, które, jak pisał Zbigniew Herbert: „jeszcze spało w oczekiwaniu na historię”. A może było inaczej: chciał pokazać, że czas, w którym przyszło mu żyć, czyli lata polskiej niepodległości lat 1918-1939, miał nie tylko wymiar historyczny, ale także osobisty, intymny – i dlatego jego Wędrowiec nie chodzi drogami, a „drobnymi strużkami steczek”. W stulecie odzyskania niepodległości po raz pierwszy w lubelskim teatrze, kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym Czechowicz przyszedł na świat, zabrzmi w całości Poemat o mieście Lublinie, a teatr spotka się z radiem. Tak, byśmy mogli raz jeszcze, a jednocześnie inaczej niż zwykle przejść w ślad za Wędrowcem jedną ze ścieżek polskiej niepodległości.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru od 3 listopada.
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu: 81 532 42 46 oraz 81 463 86 50
Nocne czytanie gazet
23.11.2018 | godz. 21:00
Prowadzenie: Tomasz Śpiewak
Zapraszamy na wspólne czytanie najciekawszych fragmentów z gazet, które ukazały się w pierwszym roku odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie to wyjątkowa okazja poznania bezpośrednich relacji osób, które doświadczyły radości z zakończenia wojny ale jednocześnie były zmuszone stawić czoła ogromnym zniszczeniom I wojny światowej.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru od 3 listopada.
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu: 81 532 42 46 oraz 81 463 86 50
Potańcówka jak w Niepodległej
30.11.2018 | godz. 20:00
to pomysł na niezwykłe Andrzejki! 30 listopada o godz. 20:00 przeniesiemy się w czasy międzywojnia i zatańczymy w rytm największych muzycznych szlagierów tamtego okresu.
Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga bierze sobie za cel odtworzenie życia muzycznego międzywojennej Warszawy. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane przez autorów i grają je tak, jakby grane były w czasie, kiedy powstawały. W tym roku orkiestra wydała swoją pierwszą płytę.
Przyjmujemy rezerwacje na wydarzenie pod numerem telefonu 81 532 44 36
Cena biletu/os.: 150 zł (w cenę wliczony jest catering).
Mile widziane ubiory i galanteria z epoki.
Komentarze