Styczeń gwarantuje wiele filmowych emocji widzom, którzy odwiedzą kina sieci Multikino. W repertuarze będzie można znaleźć między innymi: „Sztukę pięknego życia” z Florence Pugh i Andrew Garfieldem, polską komedię „Dalej jazda!”, kontynuację hitu z 2024 roku „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”, filmowa biografia Boba Dylana – „Kompletnie nieznanego" z Timothéem Chalametem w roli głównej oraz „Better Man. Niesamowity Robbie Williams”. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.
3 stycznia premierę ma „Sztuka pięknego życia” - film o miłości „tu i teraz”. Nagły wypadek samochodowy splata losy Almut (Florence Pugh) i Tobiasa (Andrew Garfield), odmieniając je na zawsze. Od momentu, kiedy wspólnie trafiają na pogotowie, zaczyna w nich kiełkować silna więź, która z biegiem czasu przeradza się w głębokie uczucie. Poprzez migawki ich wzajemnego zauroczenia, budowania domu i stawania się rodziną – nieoczekiwanie wychodzi na jaw prawda o zdrowiu Almut, która może zachwiać fundamentem tego co stworzyli. Paradoksalnie, motywuje to parę do realizacji marzeń i uczy cenić każdą chwilę z niekonwencjonalnej drogi, jaką obrało ich życie. Również 3 stycznia do kin wejdzie „Dalej jazda!” - pełna humoru i wzruszeń historia rodziny, za którą czasem trudno nadążyć, ale bardzo łatwo ją pokochać. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy seniorzy – Ela i Józiek – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż przez Polskę.
Natomiast 10 stycznia do kin wejdzie druga część hitu z 2024 roku, czyli „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. To premiera zarówno dla dorosłych oraz młodych widzów, których wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz. Historia pełna jest niezwykłych pytań: czy miłość Ady Niezgódki do robota Alberta może przywrócić mu ludzkie serce? Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię? Ponadto w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć „Babygirl” z Nicole Kidman i Antonio Banderasem oraz „Putina” wyreżyserowanego przez Patryka Vegę.
16 stycznia w ramach cyklu „OFFowe Kino” w Multikinie będzie przedpremierowo film „Dziewczyna z igłą” - 11 nagród na festiwalu w Gdyni, kandydatura do Oscara®, Złota Żaba na festiwalu EnergaCamerimage, dwie Europejskie Nagrody Filmowe – to tylko najważniejsze laury dla najgłośniejszej polskiej koprodukcji tego roku. „Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna to mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, który zagląda w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy. To mroczna baśń dla dorosłych, w której spotykają się uboga dziewczyna, szlachetny potwór bez twarzy, tchórzliwy książę na białym koniu i czarownica, karmiąca dzieci mlekiem i słodyczami. Tyle że ta historia wydarzyła się naprawdę.
Tydzień później na wielkich kinowych ekranach widzowie będą mogli zobaczyć filmową biografię Boba Dylana – „Kompletnie nieznanego" z Timothéem Chalametem w roli głównej. Natomiast dla osób o bardzo mocnych nerwach będzie czekał horror „Wolf Man” - nowoczesna odsłona klasycznego horroru "Wilkołak" od producenta Jasona Bluma, który jest odpowiedzialny za takie przeboje kinowe jak: „M3gan”, „Uciekaj!”, „Czarny telefon”.
24 stycznia premierę ma „Better Man. Niesamowity Robbie Williams”. To nie będzie kolejna, zwykła biografia muzyczna, lecz szalenie oryginalne, błyskotliwie pomyślane i zrealizowane widowisko, które z niezwykłą mocą oddaje wzloty i upadki jednego z największych gwiazdorów naszych czasów. Druga propozycja to „Światłoczuła”, czyli wychodzący poza utarte schematy gatunku, wzruszający film, który ze szczerością i szczyptą humoru udowadnia, że czuć znaczy więcej niż widzieć.
Od 31 stycznia w kinowym repertuarze zagości wiele nowości, między innymi: horror „Towarzysz” prezentujący zupełnie nowy rodzaj love story…, sensacyjna produkcja „3000 metrów nad ziemią” z Markiem Wahlbergiem oraz „The Brutalist” z Adrienem Brody i Felicity Jones w rolach głównych.
Najmłodsi widzowie w styczniu poza „Kleksem i wynalazkiem Filipa Golarza” również znajdą wiele ciekawych filmowych propozycji. Od 3 stycznia film „Sonic 3. Szybki jak błyskawica” będzie można oglądać premierowo. Sonic, Knuckles i Tails ponownie łączą siły przeciwko potężnemu nowemu przeciwnikowi, Shadowowi. Shadow to tajemniczy złoczyńca z mocami niepodobnymi do niczego, z czym mieli do czynienia wcześniej. 17 stycznia premierę ma animacja „Delfinek i ja”. 24 stycznia do kin wejdą dwie animacje: „Dog Man” - animowana adaptacja serii książek Dava Pilkeya, które są bestselleami „New York Timesa" oraz „Basia. Radzę sobie!” - piąta ekranizacja książek o pięcioletniej Basi. Od 31 stycznia na młodych widzów czeka film fantasy „Zmiennokształtni” oraz dwie animacje: „Looney Tunes: Porky i Daffy ratują swiat” oraz „Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka”.
Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.
Komentarze