Czy taniec może zmienić życie? Może! Na Politechnice Lubelskiej robi to już od ponad trzech dekad. Każdego roku, w świątecznej atmosferze, studenci Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Tańca w Lublinie, łączą siły, by podarować coś bezcennego – radość. Tak rodzi się magia Tanecznych Spotkań Mikołajkowo-Gwiazdkowych na Politechnice Lubelskiej.
W czwartek, 5 grudnia w godz. 8.30-11.45 w Centrum Dydaktyczno-Kulturalnym Politechniki Lubelskiej (budynek stołówki przy ul. Nadbystrzyckiej 38a) odbędzie się 34. edycja tego niezwykłego wydarzenia. Na parkiecie królować będą rytmy standardowe i latynoamerykańskie w świątecznych aranżacjach.
Historia spotkań sięga 1992 roku. Ich celem od zawsze była pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. W tej wyjątkowej placówce, liczącej 300 uczniów, taniec stał się ważnym narzędziem terapeutycznym.
Uczestnicy wydarzenia zbierają dary – książki, gry, pluszaki, zabawki, które są później przekazywane do szkolnych bibliotek, świetlic i miejsc terapeutycznych, sprawiając dzieciom ogromną radość.
– Taneczne Spotkania Mikołajkowo-Gwiazdkowe to więcej niż taniec, to terapia dla małych i dużych miłośników muzyki i ruchu. Dla uczniów to chwila, by poczuć się zauważonymi i szczęśliwymi, a dla naszych tancerzy – lekcja empatii, która zostaje z nimi na całe życie – mówi Piotr Mochol, kierownik artystyczny Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, która od samego początku organizuje wydarzenie.
Komentarze