Reklama
piątek, 10 stycznia 2025 11:33
Reklama

Lumina Park powraca w nowej odsłonie

  • Źródło: UMCS

Źródło: UMCS

Lumina Park powraca do Lublina w zupełnie nowym wydaniu. W tym sezonie organizatorzy zapraszają do obejrzenia „Laboratorium Światła” w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Otwarcie Parku dla wszystkich zainteresowanych zaplanowano na 8 listopada.

 

Od 8 listopada będziemy mieli okazję przenieść się do magicznego świata kolorowych świateł, dźwięków i narracji. Wszystko to za sprawą Lumina Parku, który po raz kolejny powraca, aby zachwycić wszystkich wyjątkowymi świetlnymi iluminacjami.

 

W tym roku temat przewodni to „Laboratorium Światła”. W Ogrodzie Botanicznym UMCS w świetlnej odsłonie zostaną zaprezentowane m.in. pierwiastki i atomy. Dodatkowo w zaskakującym wydaniu będzie można zobaczyć wybitną badaczkę, dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, patronkę UMCS – Marię Curie-Skłodowską. Z okazji jubileuszu 80-lecia istnienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej organizatorzy przygotowali wyjątkową ścieżkę zwiedzania związaną ze światem atomów i pierwiastków. Na odwiedzających czeka 12 stref tematycznych, a w nich aż 150 nowych iluminacji!

 

Co ważne tym roku w Lumina Parku w Lublinie zostanie zastosowana całkowicie nowa technologia świetlna, której odwiedzający jeszcze dotąd nie widzieli.

 

W Parku znajdą się również punkty gastronomiczne z napojami i przekąskami, które z pewnością umilą jesienno-zimowe spacery po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

 

Przestrzeń udostępniona zostanie wszystkim zainteresowanym od 8 listopada 2024 r.

 

Godziny otwarcia są zależne od zachodu słońca. Park będzie otwarty od 16:00 (od 8.11 do 12.01.), 16:30 (od 14.01 do 31.01), 17:00 (od 1.02 do 16.02) lub 17:30 (od 18.02 do 2.03) do godziny 21:00. Ostatnie wejście jest przewidziane na godz. 20:00. Park będzie zamknięty w poniedziałki (z wyłączeniem 11.11 i 6.01).

 

Lumina Park to niezwykła atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Inicjatywa po raz kolejny jest organizowana dzięki współpracy firmy Lumina i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Podziel się
Oceń

Komentarze