Entuzjaści sztucznej inteligencji z całego świata przyjadą 19 października do Lublina, żeby wziąć udział w międzynarodowym hackathonie Hackology. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie zarówno studentów, jak i przedstawicieli firm technologicznych działających w sektorze AI. Przez 24 godziny będą oni rywalizować o miano najlepszych.
Hackology to maraton programistyczny, w którym zespoły liczące od 3 do 5 osób będą musiały zmierzyć się z rzeczywistymi problemami i stworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zespoły będą mogły liczyć na wsparcie opiekunów merytorycznych – mentorów, którymi są zarówno studenci i wykładowcy z kierunku inżynieria i analiza danych na Politechnice Lubelskiej, jak i doświadczeni przedsiębiorcy.
Profesor Ewa Łazuka, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej, podkreśla, że Hackology to doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności w dziedzinie sztucznej inteligencji.
– Takie wydarzenia przyczyniają się do rozwoju kadr, które są niezwykle potrzebne w dynamicznie rozwijającym się sektorze technologicznym. To nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, ale też do kreatywnego myślenia i pracy zespołowej – mówi naukowczyni.
24-godzinna rywalizacja rozpocznie się 19 października o godz. 12.00 we Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40. W niedzielę 20 października o godz. 15.15 zespoły przedstawią jury, składającemu się z branżowych ekspertów, efekty swoje pracy. O godz. 16.30 poznamy zwycięzców. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody.
Organizatorem Hackology jest Koło Naukowe Uczenia Maszynowego ATLAS. To grupa studentów Politechniki Lubelskiej, których pasjonuje uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja i matematyka. Członkowie ATLAS-u regularnie biorą udział w hackathonach na całym świecie, niejednokrotnie zdobywając wysokie miejsca. Hackology to ich autorski projekt. Jak mówią, to idealna szansa na połączenie swojej pasji z realnym wpływem na rozwój branży technologicznej.
Komentarze