Reklama
niedziela, 17 listopada 2024 18:20
Reklama

Miasteczko bezpieczeństwa na Politechnice Lubelskiej: nauka i zabawa dla każdego

  • Źródło: Politechnika Lubelska
Miasteczko bezpieczeństwa na Politechnice Lubelskiej: nauka i zabawa dla każdego

Źródło: Politechnika Lubelska

 

Uczniowie, studenci, mieszkańcy Lublina – nie przegapcie tego wydarzenia! W środę, 16 października, w godzinach 9.00-12.00 na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbędzie się II edycja Dnia Bezpieczeństwa. „Zapraszamy do naszego miasteczka bezpieczeństwa, gdzie przybliżymy tajniki pracy służb ratowniczych” – zachęcają organizatorzy akcji. 

Na Politechnice Lubelskiej podczas Dnia Bezpieczeństwa spotkać będzie można strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników medycznych. 

– Chcemy pokazać jak ważne są szybkie reakcje i znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa – mówi koordynatorka wydarzenia, mgr inż. Magda Wlazło z Politechniki Lubelskiej.

Co czeka na uczestników?

W programie, m.in. pokaz ratownictwa technicznego. Strażacy pokażą, jak wygląda ich praca na miejscu wypadków drogowych (cięcie wraku pojazdu i wydobywanie poszkodowanego). Ratownicy medyczni zaprezentują sprzęt używany podczas akcji ratunkowych, w tym karetki i wyposażenie medyczne. Obejrzeć będzie można też pokazy resuscytacji i dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Dla najmłodszych uczestników przewidziano specjalne atrakcje, w tym zawody z hydronetką. Dodatkowo, będzie można obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego i policyjnego, a także zobaczyć w akcji psa ratowniczego poszukującego zaginionych.W ramach wydarzenia odbędzie się również panel o bezpieczeństwie podczas powodzi, który poprowadzi brygadier Stanisław Sulenta – ekspert, który koordynował działania ratunkowe podczas dwóch największych powodzi w Polsce: w 1997 i 2010 roku. 

Dzień Bezpieczeństwa na Politechnice Lubelskiej to nie tylko szansa na obejrzenie imponujących pokazów, ale również okazja do zdobycia cennej wiedzy. Organizatorzy podkreślają, że bezpieczeństwo to priorytet, a odpowiednia świadomość i umiejętności mogą uratować życie.

– Chcemy, aby zarówno młodzi, jak i dorośli zdobyli praktyczne umiejętności, które mogą okazać się nieocenione w sytuacjach zagrożenia. Edukacja na temat bezpieczeństwa powinna zaczynać się już od najmłodszych lat – podkreśla Magda Wlazło, aktywna członkini ochotniczej straży pożarnej.


Podziel się
Oceń

Komentarze