środa, 16 października 2024 12:17
Reklama

Uczelnie muszą się spieszyć. Jutro mija termin złożenia aplikacji do Visiting Professors in Lublin

  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Uczelnie muszą się spieszyć. Jutro mija termin złożenia aplikacji do Visiting Professors in Lublin

Źródło: archiwum UM Lublin

Od 5 tys. do 20 tys. zł na takie dofinansowania mogą liczyć uczelnie wyższe oraz instytuty naukowo-badawcze z Lublina w ramach IV edycji miejskiego programu Visiting Professors in Lublin. Termin składania aplikacji mija już jutro, 1 października.


 

Dzięki programowi Visiting Professors in Lublin otwieramy drzwi do jeszcze ściślejszej współpracy z wybitnymi naukowcami z całego świata, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą wzbogacić nasze uczelnie oraz instytuty badawcze. Jest to niepowtarzalna okazja, aby wspólnie rozwijać projekty, które nie tylko podniosą prestiż lubelskich instytucji akademickich, ale również przyniosą korzyści całemu miastu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


 

W ramach programu można zgłaszać uznanych badaczy, których wizyty wzbogacą środowisko akademickie Lublina, wpłyną na rozwój badań naukowych oraz zainteresowanie nauką wśród mieszkanek i mieszkańców. Dotychczas w ramach programu miasto gościło czternastu wybitnych naukowców z różnych dziedzin, w tym m.in.: specjalistę od zachowań zwierząt prof. Clive'a Wynne'a z Arizona State University (USA), eksperta w dziedzinie ortodoncji i zdrowia publicznego prof. Oma Prakasha Kharbanda z All India Institute of Medical Sciences (Indie), specjalistę od ekologii miejskiej dr hab. Luisa Inostrozę z Ruhr-University Bochum (Niemcy), czy specjalistę z zakresu robotyki i sztucznej inteligencji prof. Wataru Uemurę z Uniwersytetu Ryukoku w Kioto (Japonia).


 

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20 tys. zł.


 

Program Visiting Professors in Lublin to inicjatywa Miasta Lublin, mająca na celu wspieranie umiędzynarodowienia lubelskich uczelni oraz instytutów naukowo-badawczych. Dzięki niemu możliwe jest nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z najlepszymi ośrodkami naukowymi na świecie, co znacząco podnosi prestiż i atrakcyjność Lublina jako miasta akademickiego.


Podziel się
Oceń

Komentarze