Miasto Lublin przedłuża trwającą zbiórkę rzeczową dla osób poszkodowanych w powodzi. Punkt zlokalizowany przy Al. Zygmuntowskich 4 będzie działał do końca września. Zmieniły się również potrzeby mieszkanek i mieszkańców terenów dotkniętych powodzią.
– Od poniedziałku każdego dnia setki mieszkanek i mieszkańców Lublina przybywają do punktu zbiórki z produktami potrzebnymi tym, którzy właśnie mierzą się ze skutkami powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Na tereny objęte powodzią z Lublina codziennie wyjeżdżają także transporty darów przygotowane przez miasto i podmioty włączające się do miejskiej zbiórki. Pomagamy wspólnie jak tylko potrafimy. Każdemu z Państwa dziękuję za wrażliwość na potrzeby innych i udzielane wsparcie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Mieszkańcy terenów powodziowych na bieżąco przekazują listę produktów i sprzętów, które są im teraz niezbędne do życia. Aktualnie ich potrzeby są znacznie szersze niż publikowane dotąd listy darów dla powodzian. Obecnie najpilniejsze są poniższe artykuły:
- leki przeciwbólowe, przeciwzapalne
- środki higieniczne: nawilżane chusteczki, podpaski, papier toaletowy
- środki czystości
- mleko i pieluchy dla dzieci
- szczoteczki do zębów, pasta,
- naczynia jednorazowe - talerze, kubki, łyżki, widelce, noże
- nowe koce, ręczniki i śpiwory
- ręczniki papierowe
- agregaty
- latarki, czołówki
- powerbanki, baterie
- łopaty szerokie na wodę
- łopaty twarde do kopania
- miotły szerokie do zamiatania ulic
- miotły do zamiatania, zmiotki
- rękawice gumowe i akrylowe,
- worki foliowe (od 30 do 120 l)
- gruba folia budowlana
- rękawice robocze męskie duże
- buty robocze męskie i damskie
- ubrania robocze
Nadal zbierana jest sucha i mokra karma dla zwierząt.
Punkt zbiórki rzeczowej dla powodzian zorganizowany we współpracy z Lubelskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, działa na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Al. Zygmuntowskich 4. Przypominamy, że mieszkanki i mieszkańcy mogą dostarczać dary w dni robocze w godz. 7.00-18.00, zaś w soboty w godz. 10.00-14.00.
Do tej pory w miejskim punkcie udało się już zebrać ok. 7 ton darów. Pierwszy miejski transport trafił już do Hubu Pomocy dla Powodzian we Wrocławiu.
Komentarze