Reklama
środa, 15 stycznia 2025 00:10
Reklama

Po pierwsze współpraca i dialog.

3 pytania do.... dr Mariusza Filipka, pełnomocnika d/s deregulacji i dialogu gospodarczego.
  • Źródło: redakcja

Źródło: PZL

 Wczoraj pisaliśmy o powołaniu przez Ministra Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman  pełnomocnika do spraw deregulacji i dialogu gospodarczego. Został nim dr Mariusz Filipek, pełniący m.in. funkcję prezesa Pracodawców Ziemi Lubelskiej. Czym będzie zajmował się nowy pełnomocnik i jakie oczekiwania mogą mieć względem niego przedsiębiorcy? Zadaliśmy nowemu pełnomocnikowi.

- Zaprezentowany w styczniu Miesięczny Indeks Koniunktury pokazał, że wśród najistotniejszych problemów utrudniających działalność firm przedsiębiorcy wymieniali niepewność gospodarczą i prawną.  Czy mianowanie pełnomocnika d/s deregulacji i dialogu gospodarczego ma być odpowiedzią rządu na te problemy?

 - Wierzę, że współpraca i otwarty dialog są kluczowe dla tworzenia sprzyjającego środowiska biznesowego. Czekają nas ważne zadania i jestem gotów podjąć się tego wyzwania. 

- Jakie zadania stawia przed Panem ta funkcja?

 

-Moje zadania określa akt powołania, a wśród nich jest analizowanie oraz monitorowanie warunków podejmowania, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej; przedstawianie propozycji działań, w tym legislacyjnych, związanych z prowadzeniem biznesu oraz przygotowywanie i przedstawianie opinii, analiz lub rekomendacji związanych z identyfikacją barier prawnych w rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawą jakości prawa w tym obszarze i podejmowanie zadań związanych z dialogiem z przedsiębiorcami.

- Od czego Pan zacznie?

Niewątpliwie niezbędne jest powołanie zespołu ekspertów skupiającego różne środowiska, takżeby poznać pełną gamę problemów i wypracować najlepsze rozwiązania. Od tego właśnie zacznę.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze