piątek, 23 sierpnia 2024 04:11
Reklama

Już jutro Targi Kół i Organizacji na Politechnice Lubelskiej

  • Źródło: rzecznik prasowy PL
Już jutro Targi Kół i Organizacji na Politechnice Lubelskiej

Źródło: Politechnika Lubelska

Targi Kół i Organizacji na Politechnice Lubelskiej - dlaczego warto się angażować? 

Jak studenci Politechniki Lubelskiej poza zajęciami realizują swoje pasje? Można się o tym przekonać 15 listopada br. w godz. 10.00-13.00, odwiedzając Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury. Ponad 50 organizacji i kół uczelnianych przedstawi swoje oferty, zasady rekrutacji i realizowane projekty. Gościem specjalnym targów będzie Paweł Orleański aktor i prezenter telewizyjny m.in. programu popularnonaukowego Galileo. 

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich studentów PL, ale szczególnie osoby, które w tym roku akademickim rozpoczęły swoje studia.

Każdy nowy student powinien wiedzieć, jakie koła i organizacje działają na uczelni. Dlatego nasze targi to doskonała okazja, aby porozmawiać z reprezentantami różnych grup i znaleźć takie formy realizacji własnych zainteresowań, które można dzielić z innymi pasjonatami, 
a przy tym stale się rozwijać – uważa prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej. 

Wśród wystawców będą m.in. takie organizacje studenckie, jak:  Akademicki Chór, Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA, Zespół Pieśni i Tańca oraz Akademicki Związek Sportowy. Oprócz tego spotkać się będzie można z reprezentantami: Samorządu Studenckiego oraz działających przy Politechnice Lubelskiej studenckich kół naukowych. Swój udział zapowiedziały także m.in. Biuro Karier czy Biuro Kształcenia Międzynarodowego. 

O korzyściach płynących z działalności w studenckich organizacjach mówi prof. arch. Bartłomiej Kwiatkowski, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Budownictwa i Architektury. 

Studenci uczestnicząc w licznych kołach i organizacjach, prowadzą badania naukowe, wydają publikacje, biorą udział w konferencjach, startują w zawodach i konkursach, odnosząc sukcesy także na arenie międzynarodowej. Realizując projekty, mogą nauczyć się pozyskiwania partnerów biznesowych, szukania źródeł finansowania oraz zarządzania czasem i ludźmi.

Jednym z wystawców jest Studenckie Koło Napędów Lotniczych Hydrogreen. Jego opiekun prof. Jacek Czarnigowski zwraca uwagę na dużą rotację członków. 

Studenci, kończąc studia, żegnają się również z działalnością w kole naukowym. To dla nas trudny moment, ponieważ realizujemy wiele projektów i każda para rąk do pracy jest na wagę złota. Dlatego co roku ogłaszamy nabór do naszego koła. Zajmujemy się konstruowaniem pojazdów, których źródłem energii są paliwa alternatywne. To mój zespół zaprojektował 
i zbudował Hydrosa, pojazd o napędzie wodorowym – informuje prof. Czarnigowski. 

Również Zespół Pieśni i Tańca poszukuje chętnych studentów. 

Czekamy na osoby, którzy chcą się nauczyć tańczyć i śpiewać po polsku. Potrzebujemy także osób grających na skrzypcach, klarnecie, kontrabasie, trąbce lub bębenku. Można także zaangażować się do prac organizacyjnych np. pisać artykuły, fotografować, filmować albo prowadzić stronę internetową – wyjaśnia Hanna Aleksandrowicz, kierownik artystyczny Zespołu. 

Organizacje i koła dają możliwość dołączenia do zgranej ze sobą grupy. Wspólna praca i wyjazdy spajają ludzi, a znajomości zawarte w szeregach organizacji potrafią trwać latami.

Samorząd Studencki dał mi przede wszystkim możliwość poznawania wspaniałych ludzi. I pokazał inne, szersze perspektywy studenckiego życia. Organizujemy wiele wydarzeń na uczelni, świetnie się przy tym bawiąc – mówi mgr inż. Żaneta Syczek, przewodnicząca Samorządu.


Podziel się
Oceń

Komentarze