Najlepsze firmy z sektora nowoczesnych usług w Lublinie zapraszają lubelskich studentów na bezpłatne warsztaty podczas jesiennej edycji projektu „Kawiarenki". Kolejna odsłona miejskiego programu umożliwi także nawiązanie współpracy w ramach praktyk, staży lub ofert pracy. Nabór trwa do 9 listopada. Decyduje kolejność zgłoszeń.
– Dzięki współpracy samorządu z biznesem, chcemy wspomóc studentki i studentów lubelskich uczelni w podnoszeniu kompetencji niezbędnych na obecnym rynku pracy, w tym lingwistycznych, programistycznych oraz miękkich. Projekt „Kawiarenki" sprzyja zatrudnieniu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Wspiera także partnerów projektu w pozyskiwaniu nowych, kompetentnych kadr – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
W jesiennej edycji projektu „Kawiarenki" (14 - 22 listopada) na uczestników czekają warsztaty rozwijające kompetencje miękkie, w tym budowanie własnej marki poprzez zarządzanie swoim wizerunkiem (personal branding) oraz savoir vivre w biznesie. W programie znajdują się także warsztaty z autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie czy budowania motywacji dla lepszej współpracy w zespole. By efektywniej komunikować się w różnorodnej organizacji uczestnicy poznają zasady „prostego języka". Dla miłośników branży IT Partnerzy Projektu przygotowali warsztaty z pełnienia roli testerów w rozwoju oprogramowania i zapewnienia jakości (quality assurance), aplikacji Salesforce oraz wykorzystywanych języków programowania w księgowości. W lepszym przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy pomogą warsztaty z opracowania CV i przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej pod czujnym okiem psychologa i pracownika działu HR, który zajmuje się selekcją kandydatów. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze stymulującej, która pokazuje wpływ metody Kaizen, znanej też jako metoda małych kroków, w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Mapa aktywności zaproponowanych przez firmy oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: kompetencjejutra.lublin.eu.
Grupą docelową projektu są studenci od II do V roku studiów oraz firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych prowadzący działalność na terenie Lublina. Uczestnicy biorący udział w aktywnościach, po odbyciu warsztatów, otrzymują dedykowany certyfikat. Kawiarenki mieszczą się w siedzibach firm, które przystąpią do projektu. Dzięki temu studenci poznają dokładną ich lokalizację, działalność oraz pracowników. To sprawia, że zyskają bezpośrednią możliwość w aplikowaniu i rozpoczęciu ścieżki kariery w sektorze nowoczesnych usług biznesowych.
Komentarze