Reklama
sobota, 8 lutego 2025 07:21
Reklama

LRFR z kolejnym wsparciem dla lubelskich przedsiębiorców

  • Źródło: rzecznik prasowy UMWL
LRFR z kolejnym wsparciem dla lubelskich przedsiębiorców

Źródło: archiwum UMWL


Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju w Lublinie rusza z drugą transzą niskooprocentowanej pożyczki dla przedsiębiorców z regionu. Wnioski będą przyjmowane od 25 września do 8 października. Pierwsza transza, ogłoszona w lipcu, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – do Funduszu wpłynęło 59 wniosków na kwotę blisko 57 mln zł. Fundusz chce przeznaczyć na pożyczki w tym roku ok. 35 mln zł.
Pożyczki są oprocentowane bardzo preferencyjnie – propozycja Funduszu to stałe oprocentowanie już od 1,24% w skali roku. Pożyczki bazują na zasadach pomocy de minimis. Przedsiębiorcy z województwa lubelskiego mogą składać wnioski w oddziałach LRFR oraz online od 25 września. Korzystne warunki zostaną utrzymane przez dwa tygodnie, czyli do 8 października. 
Działania te są efektem współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Lubelskiego, którego pracami kieruje marszałek Jarosław Stawiarski, a prezesem Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju, Rafałem Langiewiczem.
– Jestem przekonany, że podjęte działania przyczynią się do zwiększania konkurencyjności i innowacyjności lokalnych przedsiębiorstw. W tym celu uruchomiliśmy niskoprocentowe pożyczki, które mają pomóc w rozwoju naszych przedsiębiorców, ale także przyczynić się zmniejszenia kosztów prowadzonych inwestycji i utrzymania bieżącej płynności finansowej – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Pomoc de minimis to rodzaj wsparcia publicznego, czyli pomoc udzielana przedsiębiorstwom przez państwo na podstawie przepisów zawartych w rozporządzeniu Komisji Europejskiej. Maksymalna kwota pomocy, jaką można udzielić jednemu podmiotowi gospodarczemu na przestrzeni 3 lat, to równowartość 200 tys. euro. Oferta Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju kierowana jest do mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, również do jednoosobowych działalności gospodarczych. Warunkiem jest posiadanie siedziby, oddziału, filii lub zakładu produkcyjnego na obszarze województwa lubelskiego.
– Zainteresowanie pomocą de minimis, którą uruchomiliśmy w czasie lata, było bardzo duże. Jesteśmy na etapie oceniania i analizy złożonych przez przedsiębiorców wniosków. Chciałbym tylko podkreślić, że te niskooprocentowane pożyczki trafią do firm, którym zależy na wsparciu finansowym nowego produktu, usługi i technologii oraz stosują innowacyjne rozwiązanie w procesie biznesowym zgodnie z celami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – dodaje Rafał Langiewicz, prezes LRFR.
 


Podziel się
Oceń

Komentarze