Reklama
sobota, 8 lutego 2025 01:05
Reklama

Liderzy Innowacji z województwa lubelskiego nagrodzeni

W czwartek 7 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się Lubelska Gala Przedsiębiorczości, która promuje innowacyjne projekty wdrażane przy udziale środków unijnych przez lubelskich przedsiębiorców. To już siódma edycja Konkursu Lider Innowacji organizowanego co roku przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP). Nagrody laureatom wręczył marszałek Jarosław Stawiarski.
  • Źródło: rzecznik prasowy UMWL
Liderzy Innowacji z województwa lubelskiego nagrodzeni

Autor: archiwum UMWL

Konkurs Lider Innowacji to docenienie i nagrodzenie lubelskich przedsiębiorców, którzy aktywnie korzystali z oferty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki środkom unijnym i wdrażanym projektom przedsiębiorcy z regionu mogą wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania, dbać o środowisko, inwestując w odnawialne źródła ciepła, czy tworzyć nowe miejsca pracy.  

Lubelska Gala Przedsiębiorczości to gala dla małych i średnich przedsiębiorstw, których w województwie lubelskim jest ponad 200 tysięcy. Część z nich korzysta z pomocy Unii Europejskiej i otrzymuje pieniądze na innowacje, polepszenie procesów produkcyjnych, na wynalazki czy przyspieszenie usług. Ta gala jest formą podziękowania dla wszystkich, którzy czerpali z pieniędzy unijnych, rozwijając i unowocześniając swoje firmy  mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Zwycięzcami w Konkursie Lider Innowacji zostali:

Biogospodarka: ANTEX II Sp. z o.o. 

Tytuł projektu: Uruchomienie produkcji innowacyjnej mieszanki drogowej

Głównym celem projektu firmy Antex II, zajmującej się budową dróg i autostrad oraz pracami związanymi z robotami ziemnymi i drogowymi, było wdrożenie w przedsiębiorstwie wyników prac badawczo-rozwojowych. W ich efekcie wprowadzono innowacyjną mieszankę do podbudów drogowych. Powstała ona w wyniku głębokiego recyklingu nawierzchni drogowej w technologii asfaltu spienionego. Zastosowana technologia była wówczas innowacją na skalę krajową.

Medycyna i Zdrowie: MEDICAL INVENTI SA (wyróżnienie Kapituły Konkursu)

Tytuł projektu: Badania kliniczne biokompozytu kościozastępczego FlexiOss
zw. „sztuczną kością”

Kluczowym produktem spółki Medical Inventi jest kompozyt kościozastępczy komercjalizowany pod nazwą FlexiOss®. Celem realizowanego projektu było przeprowadzenie badań klinicznych tego biomateriału, dzięki którym wynalazek jest już na ostatnim etapie wprowadzania na rynki światowe. Badania obejmowały m.in. przygotowanie dokumentacji medycznej, zakup surowców, wytworzenie kompozytu, szkolenia badaczy i lekarzy, pre-screening pacjentów oraz przeprowadzenie zabiegu z użyciem produktu. 

Informatyka i Automatyka: BITSTREAM SA (wyróżnienie Internautów)

Tytuł projektu: Wdrożenie innowacyjnych technologii dla bezpieczeństwa i niezawodności transmisji danych w energetyce i telekomunikacji

BITSTREAM SA specjalizuje się w produkcji profesjonalnych urządzeń do transmisji danych oraz synchronizacji czasu w przemyśle, wykorzystywanych m.in. w infrastrukturze krytycznej. Wyjątkowe połączenie funkcji serwera czasu z niezawodną transmisją danych czyni technologię doskonałym rozwiązaniem. Pozyskane dofinansowanie firma zainwestowała w nowoczesną linię produkcyjną, dzięki czemu wprowadziła na rynek trzy innowacyjne produkty z serii przełączników Ethernet o nazwie HYPERION. Urządzenia te odgrywają kluczową rolę w budowie nowoczesnych stacji elektroenergetycznych.

Energetyka Niskoemisyjna: SZUMY PARK Hotel & Restaurant[1]

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku ośrodka wczasowego

Szumy Park to nowoczesny hotel zlokalizowany wśród sosnowych lasów Puszczy Solskiej. Prowadząca go rodzina hotelarzy od 25 lat gości pod swoim dachem turystów z różnych zakątków świata. W ramach projektu wykonano kompleksowe prace termomodernizacyjne w budynku ośrodka wczasowego oraz założono instalacje OZE. Dzięki tym działaniom firma zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych. Dodatkowo Hotel Szumy Park zwiększył zdolność wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze