Reklama
wtorek, 26 listopada 2024 03:36
Reklama

O przyszłości lubelskiej gospodarki rozmawiali członkowie LKB

  • Źródło: LKB
O przyszłości lubelskiej gospodarki rozmawiali członkowie LKB

Autor: LKB

Organizatorem Biznes Forum jest Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu, które powstało w 2000 roku z inicjatywy lubelskich przedsiębiorców, dążących do stworzenia dobrowolnej, niezależnej i apolitycznej organizacji biznesowej. Od samego początku  działalność Klubu skupia się na inicjowaniu, rozwoju i zacieśnianiu stosunków w środowisku biznesowym.

 

W tegorocznej edycji Biznes Forum omówione zostały tematy związane z zaangażowaniem polskich przedsiębiorstw w odbudowę Ukrainy, geopolityczną sytuacją Polski, cyberbezpieczeństwem oraz możliwościami i zagrożeniami wynikającymi z wykorzystania sztucznej inteligencji.

 

Dzisiejszy świat znajduje się w krytycznym punkcie zwrotnym. Pandemia COVID-19 i wojna na Ukrainie wstrząsnęły i tak już kruchym globalnym systemem. Równocześnie występuje zwiększona fragmentacja geo-ekonomiczna, podatność na zagrożenia sektora finansowego. Problematyka dotycząca sztucznej inteligencji jest silnym akcentem bieżącego dyskursu publicznego. AI ma coraz większy wpływ na ludzkie życie zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. W perspektywie najbliższych kilku lat może znacząco zmienić funkcjonowanie społeczeństw, obecnie podejmowane działania będą determinować kierunek tej zmiany.

 

BiznesForum, organizowane przez  Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu było  okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się najlepszymi praktykami i nawiązania nowych relacji biznesowych.  Wydarzenie było miejscem, gdzie eksperci, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji i władz administracyjnych mogli wspólnie omówić strategie i poszukać rozwiązań na przyszłość.

 

Podczas Forum nie zabrakło tematów poświęconych działaniom podjętych przez przedsiębiorców na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej. Prelegenci omawiali tematy dotyczące aktualnych wyzwań dla przedsiębiorców, kondycji polskiej gospodarki po pandemii i wojnie na Ukrainie, wsparcie polskich spółek w jej ekspansji na rynki zagraniczne.

 

Były poruszane sprawy obligacji jako narzędzi do zabezpieczenia finansów przedsiębiorstw, dotacji i ulg dla przedsiębiorców, nowoczesnych narzędzi w finansowaniu biznesu oraz wsparcia przedsiębiorstw.

 

Aby przybliżyć uczestnikom temat sztucznej inteligencji  przygotowaliśmy panel dyskusyjny zatytułowany

„PRAKTYCZNE IMPLIKACJE DLA ROZWOJU MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM GENEROWANE PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ/MACHINE LEARINING". Była to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń oraz wysłuchania ekspertów, którzy dzieli się swoją wiedzą.

Dzięki panelowi dyskusyjnemu, uczestnicy konferencji mieli okazję zrozumieć, w jaki sposób sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mogą zrewolucjonizować działalność małych i średnich przedsiębiorstw. W trakcie tej części konferencji paneliści skoncentrowali się na aspektach praktycznych i dostarczyli wiedzy, która pozwoliła uczestnikom skutecznie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego dla rozwoju i innowacji w ich firmach.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze