Reklama
sobota, 23 listopada 2024 22:01
Reklama

Kolejne schronienia dla drobnych zwierząt pojawią się w Lublinie

  • Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin
Kolejne schronienia dla drobnych zwierząt pojawią się w Lublinie

Autor: archiwum UM Lublin

W najbliższych tygodniach w Lublinie pojawią się kolejne schronienia dla drobnych zwierząt. Miasto zakupiło dodatkowe domki dla jeży, budki lęgowe dla jerzyków, budki lęgowe dla drobnego ptactwa oraz schrony dla nietoperzy. W przestrzeni Lublina pojawią się także nowości – domki dla wiewiórek i budki lęgowe dla sów.

– Kontynuujemy działania na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w naszym mieście. Poprzez zakup kolejnych schronień chcemy stworzyć dla nich nowe miejsca siedliskowe i lęgowe oraz dogodniejsze warunki do życia w miejskim ekosystemie. W tym roku poszerzamy listę gatunków, którym chcemy zapewnić ochronę. Do jeży, drobnych ptaków i nietoperzy dołączają wiewiórki i sowy – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Łącznie zakupiono 45 domków dla jeży100 budek lęgowych dla jerzyków250 budek lęgowych dla drobnego ptactwa20 schronów dla nietoperzy oraz 70 domków dla wiewiórek i 5 budek lęgowych dla sów. Zakup schronień zrealizowano zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez szkoły, przedszkola oraz zarządców i administratorów nieruchomości zapotrzebowaniem. W najbliższych dniach rozpocznie się wydawanie artykułów. Domki dla jeży, domki dla wiewiórek oraz budki lęgowe dla sów trafią do placówek oświatowych, natomiast budki lęgowe dla jerzyków i schrony dla nietoperzy pojawią się przy szkołach i przedszkolach oraz na terenach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe. Dodatkowo na lubelskich osiedlach pojawią się także budki lęgowe dla drobnego ptactwa.

 

Mieszkańcy Lublina także mogą włączyć się w działania na rzecz ochrony dzikich zwierząt. Miasto ma do rozdysponowania 150 schronów dla nietoperzy oraz 50 budek lęgowych dla jerzyków, które będzie można umieścić na terenie swoich nieruchomości. Informację o zapotrzebowaniu na budki i schrony należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. O ich przyznaniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

 

Instrukcja montażu schronień znajduje się pod linkiem.

 

Asortyment zakupiono w ramach dwóch projektów IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Zadbajmy o zwierzęta" oraz „Wygnajmy krwiopijców z naszego miasta! Pakiet premium czyli jerzyki + odkomarzanie i będziemy mieli luksiurne miasto bez komarów i kleszczy!". Dzięki uprzejmości MPK Lublin Sp. z o.o., do momentu odebrania schronień przez uprawnione podmioty, będą one przechowywane w przestrzeniach magazynowych Spółki.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze