Kolejna wystawa w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin odbędzie się w terminie od 14 maja do 02 czerwca 2021 r.
Będzie to wystawa grupy TWORZYWO 96
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 maja (piątek) o godz. 17.00
Galeria "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36 Lublin
TWORZYWO 96 - to grupa plastyków, absolwentów jednego rocznika lubelskiego Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS (dzisiejszy Wydział Artystyczny). Członków grupy dzielą kilometry (mieszkają w różnych miejscach świata), ale łączy pasja tworzenia, dlatego też od 2011 roku organizują wspólne wystawy. Niemal każdej ekspozycji towarzyszy temat przewodni, a twórców łączy format lub kolor.
Na wystawie „niCoś" swoje prace zaprezentuje 10 osób: Beata Ciastek Kraśnik, Anna Hankowska Warszawa, Kaz Hauasa Lublin, Edyta Kuklewska Lublin, Anna Mirosław Lublin, Ora Francja, Alicja Szkil Białystok, Jacek Śniegucki Lublin, Piotr Tymochowicz Siedliszcze, Kinga Więsyk Wałbrzych.
Beata Ciastek - Dyplom z grafiki w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Studia podyplomowe z wiedzy o kulturze. Obecnie pracuje jako dyplomowany nauczyciel plastyki. Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem akwarelowym, olejnym i akrylowym. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich.
Anna Hankowska - Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się ceramiką, okazjonalnie również malarstwem i batikiem. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe.
Kaz Hauasa - Dawno, dawno temu w odległej galaktyce nastudiował się tyle, że nie miał siły na dyplom czy magistra. Już na piątym roku zajął się DTP i grafiką komputerową. Po latach eksperymentów z pikselami i fotoszopami, wrócił na jasną stronę Mocy, co okazało się nie lada osiągnięciem. Kontynuuje radosną twórczość na granicy płaskiego pastiszu i nostalgii w czy-dy.
Edyta Kuklewska - Dyplom z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. Studia podyplomowe na scenografii ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem i projektowaniem. W dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja".
Anna Mirosław - Dyplom z grafiki w pracowni prof. Zbigniewa Niedźwiedzia. W dorobku kilka wystaw. Pracuje jako projektant wnętrz. W wolnych chwilach zatraca się w rysunku i grafice.
Ora - Studia w IWA UMCS (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. Studia podyplomowe (1996-98) w Beaux Arts de Rennes (Francja) - specjalizacja w grafice komputerowej i reklamie. Zajmuje się malarstwem (akryl, akwarela, olej, enkaustyka, kaligrafia japonska), projektowaniem i fotografią (lightgraff). Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą (Francja). Członek Maison des Artistes - Paris.
Jacek Śniegucki - Studia w IWA UMCS (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Prowadzi pracownię projektowania wnętrz. w dorobku kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Alicja Szkil - Urodzona w DAlicjaukli w 1971 r. Studia w IWA UMCS w Lublinie (1991-1996). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki cykl obrazów „Pompeje" (1997). Od 2018 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków • Polska Sztuka Użytkowa. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rękodziełem artystycznym.
Piotr Tymochowicz - Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem. Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in.. Zamość, Kraków, Warszawa, Lublin, Chełm, Łódź, Gdynia, Rzym) Współtwórca grupy artystycznej „Avruc eht". Założyciel Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja". Członek ZPAP.
Kinga Więsyk - Studia w IWA UMCS w Lublinie w latach 1991-1996. Dyplom z malarstwa w pracowni Adama Styki. Zawodowo realizuje się jako projektant wnętrz i terapeuta. W wolnym czasie maluje, rysuje, fotografuje, wykonuje witraże i renowacje antycznych mebli. W dorobku kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Komentarze