Spotkanie adresowane jest do naukowców, studentów i doktorantów, którzy mają możliwość zaprezentowania swojego dorobku naukowego na ogólnopolskim forum, a także nawiązania kontaktów z przedstawicielami wiodących firm krajowych i zagranicznych.
Główne cele konferencji to prezentacja innowacyjnych rozwiązań z obszaru medycyny, techniki
i rolnictwa, pokazanie dobrych praktyk współpracy nauki i biznesu oraz omówienie ścieżek transferu wiedzy z uczelni do przedsiębiorstw.
Najważniejszym punktem programu jest blok panelowych spotkań dyskusyjnych. Tematy poruszane na tych spotkaniach dotyczyć będą: technologii materiałowych oraz innowacji w technice i medycynie (nowych technologii, urządzeń i wyrobów medycznych).
Organizatorzy przygotowują również wystawę. Obejmuje ona prezentację innowacyjnych urządzeń badawczo-pomiarowych i nowych technologii z zakresu szeroko rozumianej techniki, w szczególności mechatroniki, medycyny, rehabilitacji, farmacji oraz biotechnologii mówi prof. Tomasz Klepka, organizator konferencji, pracownik naukowy Wydziału Mechanicznego PL.
Dopełnieniem konferencji są warsztaty. Organizatorzy proponują udział w rekonstrukcji wypadku drogowego, warsztatach z komunikacji i kreacji wizerunku w sieci czy design thinking. Ciekawą ofertą są szkolenia z nowoczesnych metod treningu sportowego, którym towarzyszy pokaz sprzętu do poprawy efektywności treningu i rehabilitacji.
Dla osób odwiedzających (bez świadczeń i certyfikatów) wstęp jest bezpłatny.
źródło: Politechnika Lubelska
Komentarze