- Akademia Kina CSK, czwartek, 28 MAJA 2020 | godz. 19.00
Zapraszamy na kolejny wykład w ramach naszej filmowej szkoły online: "W obliczeniach był błąd – polskie filmy fantastycznonaukowe" część 1
Polskie kino fantastycznonaukowe dla wielu wydawać się może tematem bardzo egzotycznym. Rodzima kinematografia przez lata omijała ten gatunek dużym łukiem – oczywiste ograniczenia finansowe uniemożliwiały praktycznie takie produkcje, niewielu twórców chciało też sięgać po wyprawy w przyszłość woląc koncentrować się dawnych dziejach lub kinie współczesnym. Nie znaczy to jednak, że Polacy nie robili takich filmów, nieraz nawet z dużymi sukcesami. Zawsze jednak coś stawało na drodze temu, żeby filmy te stały się dziełami kanonicznymi.
W czasie pierwszej części wykładów o polskim kinie sci-fi skoncentrujemy się na początkach polskiego kina fantastycznonaukowego: koprodukcjach z NRD, wątkach fantastycznonaukowych w kinie dziecięcym oraz pionierskich trickowych filmach telewizyjnych.
PROWADZĄCY: Tomasz Kolankiewicz
Akademia Kina CSK to cykl spotkań dla wielbicieli kina, którzy chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Na wykładach online, na żywo, w lekkiej i luźnej atmosferze można poznać najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie.
Udział w webinarze jest bezpłatny - należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/gvbjoz
Link do wydarzenia wysyłamy w dniu seansu. Liczba miejsc ograniczona.
Za tydzień kolejne spotkanie: „Bohaterki - te dobre, te złe i te skomplikowane” - Kaja Klimek
- MOJEeKINO.PL - Wirtualne KinoCSK
Wszystkich wielbicieli dobrych filmów do wirtualnej sali Kina CSK na platformie MOJEeKINO.PL!
W ofercie blisko 40 znakomitych filmów, często nieoczywistych i niedostępnych na innych platformach VOD.
Już w piątek wystartuje 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów - tym razem w zmienionej formule, bo będzie to pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych ONLINE! Tylko na platformie Mojeekino.pl!
Przez 10 dni (29.05-7.06.2020) pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery.
Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN.
Zapraszamy serdecznie!
Organizatorem 26. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”. Partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
- Z życia miejskich pszczół – „Miodobranie”, czwartek, 28 MAJA 2020 | godz. 12.00
Kolejny odcinek cyklu edukacyjnego z Miejskiej Pasieki Artystycznej CSK. Pokażemy pierwsze tegoroczne miodobranie! Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/cskwlublinie/
- Zapraszamy do CSK:
W dalszym ciągu zapraszamy do udostępnionych przestrzeni CSK:
- Sklepik Kulturalny CSK – czynny codziennie w godzinach 10.00-18.00. Wejście wyłącznie z pl. Teatralnego (od strony ul. Radziszewskiego).
- Tarasy widokowe CSK (4 piętro) + Miejska Pasieka Artystyczna: dostępne 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00. Wejście wydzieloną boczną klatką schodową przez patio CSK (od strony ul. Radziszewskiego), osoby niepełnosprawne lub z wózkami dziecięcymi mogą skorzystać z windy po kontakcie z ochroną CSK.
- wystawy w galeriach CSK: „Pomiędzy ilustracją a abstrakcją” Amadeusz Popek”, „Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” oraz „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines” - dostępne bezpłatnie; zwiedzanie z przewodnikiem w małych grupach z zachowaniem zaleceń służb sanitarnych w dni powszednie o godz. 10.00, 12.00 i 14.00, w soboty i niedziele o godz. 14.00 i 16.00 wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 lub mailowym: [email protected] ).
Wstęp do udostępnionych miejsc w CSK z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk przed wejściem do CSK, zachowanie odległości pomiędzy zwiedzającymi min. 2m, konieczność zakrycia ust i nosa maseczką ochronną). Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających!
Komentarze