IV Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
Już po raz czwarty Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanie się przestrzenią prezentacji najciekawszych zjawisk polskiej scenografii oraz prac artystów, którzy za pomocą dzieł przestrzennych wydobywają to, co w danym utworze najważniejsze. Na deskach Sali Operowej zaprezentowane zostaną wyłonione w konkursie spektakle teatralne o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych. Prezentacji form teatralnych towarzyszyć będą wystawy, spotkania z twórcami, pokazy filmowe i warsztaty.
- szczegółowe informacje: www.spotkaniakultur.com
Spektakl „Kordian” Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
10 STY 2020 | 10.00, 13.00
Scena Sali Operowej
Spektakl "Kordian" Juliusza Słowackiego, w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, ze scenografią Mirka Kaczmarka i muzyką Dominika Strycharskiego jest pierwszym spektaklem, biorącym udział w konkursie Festiwalu „Scena w Budowie”.
„Reżyser zaprasza do laboratorium; do wzięcia udziału w szczególnym eksperymencie. Eksperymencie, w którym będziemy badać jednostki, zbiorowości, cały kraj. Piękny, urodzajny kraj w środku Europy, ale też kraj skłócony, zasiedlany przez różne dziwne stworzenia, kreatury. Ładne, brzydkie, mądre i głupie. Z których jednak każde ciągnie w swoją stronę, walczy o siebie, bezwzględnie, do końca, nie zwracając szczególnej uwagi na innych. Co się stanie, gdy w tym kraju pojawi się nagle Kordian? Szary, zwykły… człowiek.”
Spektakl dla widzów powyżej 14 roku życia.
Uwaga: w spektaklu używane są światła stroboskopowe i dymy.
- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com
KONCERTY, SPEKTAKLE
KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019 / 2020 TOUR
11 i 12 STY 2020 | godz. 20.00
Sala Operowa
W zbliżającym się sezonie - jak co roku - Kortez z zespołem wybiera się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie. Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce - Tomek Ziętek, który wesprze również Korteza i Jacka Lachowicza na klawiszach. Artysta zagra ponad pięćdziesiąt koncertów, głównie w teatrach, filharmoniach i operach, w wielu miastach zatrzymując się na kilka dni. Trasie towarzyszyć będzie mini-wydawnictwo, na którym znajdzie się kilka z nowo zaprezentowanych utworów. Trzecia studyjna płyta Korteza będzie miała swoją premierą wiosną 2020 roku.
- bilety: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Media Markt
Kolędy świata | TGD + Kuba Badach
18 STY 2020 | 19.00
Sala Operowa
”Kolędy Świata” to muzyczny projekt, który został zapoczątkowany przez zespół TGD w poszukiwaniu bożonarodzeniowych tradycji. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć repertuar charakterystyczny dla świątecznego okresu panującego w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii czy Anglii. Nie zabraknie oczywiście polskich kolęd.
- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com
KINO CSK
Tam gdzieś musi być niebo, reż. Elia Suleiman
komedia / Francja, Kanada / 2019
10 / 11 / 12 STY 2020 | 19.00
Sala Kinowa
Palestyński autor znów kieruje kamerę na siebie. Tym razem, żeby dziwić się codziennym życiem, ludzkim twarzom i zwyczajom: na Bliskim Wschodzie, w Paryżu i Nowym Jorku. Przypomina, że gdy uważnie przyjrzeć się znajomym miejscom, można w nich odkryć wiele drobnych cudów i śmiesznostek.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
Kod Dedala, reż. Régis Roinsard
thriller / Belgia, Francja / 2019
17 / 18 / 19 STY 2020 | 19.00
Sala Kinowa
Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze, aby przełożyć ostatnią część bestsellerowej serii. Kiedy efekty ich tajemnej pracy pojawiają się w Internecie, muszą ustalić, kto z nich jest złodziejem.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
Spotkania i warsztaty
BOARD MANIA #7
Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
11-16 STY 2020 | 12.00-20.00
Foyer Sali Operowej (poziom +1)
Board Mania Junior
11-16 STY 2020 | 12.00-18.00
Aleja Kultur (poziom +2)
Wydarzenie ma charakter najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom planszowym, karcianym, kościanym, figurkowym, logicznym oraz „analogowym” metodom spędzania wolnego czasu i integracji osób w każdym wieku. W CSK będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej w kilkaset gier, zarówno tych najnowszych jak i klasycznych. W weekendy odbywać się będą wydarzenia tematyczne oraz turnieje.
Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy do strefy Board Mania Junior. Tutaj również będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne.
- wstęp wolny
WYSTAWY
NEONart
do 28 LUT 2020
Przestrzenie CSK
NEONart, to unikalny w skali Polski (i zapewne świata) projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!
Zaprosiliśmy do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W trakcie rezydencji artystycznej poznali Lublin, jego historię, ludzi i krajobrazy. Efekt tych inspiracji można oglądać na jedynej tego typu wystawie w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur: 14 neonów autorstwa m.in.: Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Patryka Hardzieja, Kolektywu Senna, Michała Lewkowicza, Michała Loby, Olka Modzelewskiego, Tomasza Pieńczaka, Jacka Rudzkiego, Pawła Ryżko, Konrada Smolarskiego, Studia Full Metal Jacket oraz Studia UVMW.
- wstęp wolny
MODULATIONS
Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera
do 29 lutego 2020
brain damage galery
Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.
Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.
Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza -
po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.
- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.
NOWOŚĆ!!!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RZEŹBIARSKO-ARCHITEKTONICZNEGO NA OPRACOWANIE KONCEPCJI POMNIKA POLSKICH OFIAR KOMUNIZMU 1917-1989 - ekspozycja prac konkursowych
do 24 STY 2020
Foyer Sali Kinowej (poziom -1)
Ekspozycja prac konkursowych OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RZEŹBIARSKO-ARCHITEKTONICZNEGO NA OPRACOWANIE KONCEPCJI POMNIKA POLSKICH OFIAR KOMUNIZMU 1917-1989, który został rozstrzygnięty w dniu 30 grudnia 2019 roku, jest już dostępna dla zwiedzających.
Projekty – również te nagrodzone przez jury - są eksponowane w Foyer Sali Kinowej CSK w Lublinie na poziomie -1.
Zapraszamy codziennie w godzinach pracy CSK, tj. 8.00-20.00. Wstęp wolny.
Galeria Saska | Tadeusz Żaczek
do 13 stycznia 2020 r.
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.
Więcej na www.spotkaniakultur.com
Komentarze