KONCERTY, SPEKTAKLE
Golec uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki
28 grudnia 2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Wyjątkowy koncert świąteczny, na którym zaprezentowane zostaną najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy Golec uOrkiestra. Bracia Golcowie wraz ze swoją rodzinną orkiestrą podtrzymają magię Świąt Bożego Narodzenia, zapraszając do wspólnego kolędowania.
- sprzedaż w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com
KINO CSK
Lighthouse, reż. Robert Eggers
dramat, fantasy, horror / USA / 2019
13 /14 /15 /20 /21/22 grudnia | godz. 19:00
Sala Kinowa
PREMIERA ŚWIATOWA: Cannes Film Festival 2019. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
PREMIERA: Tajemnice Henriego Picka, reż. Rémi Bezançon
komedia, dramat / Francja, Belgia / 2019
27 / 28 / 29 grudnia | godz. 19:00
Sala Kinowa
Komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Przedstawiona intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę stracił niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
WYSTAWY
Wystawa Grand Press Photo 2019
14.12.2016-06.01.2020
CSK, Foyer Sali Operowej
Ponad 260 zdjęć prasowych opisujących Polskę i świat – dokument dla przyszłych pokoleń.
Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2019 od soboty w Lublinie! Najlepsze zdjęcia prasowe z ostatniej edycji konkursu będzie można będzie oglądać codziennie od 14 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Na wystawę zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz CSK.
Zaprezentowanych zostanie ponad 260 fotografii –zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne.
Na wystawie można też zobaczyć finałowe zdjęcia z osobnego konkursu – Young Poland – przeznaczonego dla fotografów poniżej 26. roku życia.
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo – Espen Rasmussen, fotoedytor norweskiego magazynu „VG”.
Wystawa dostępna codziennie w godz. 8.00-20.00
Wystawa PRINTON 2
do 6 STY 2020
Galeria Pinxit (parter, obok Kancelarii CSK)
Druga edycja międzynarodowej wystawy grafiki PRINTON, na której prezentowane są plakaty, grafika artystyczna w technice cyfrowego druku atramentowego i druku soczewkowego. Swoje prace prezentują min. Jiang Yinggui, Li Xu, Michał Mikulski, Sławomir Plewko, Sebastian Smit, Krzysztof Ćwiertniewski, Lech Mazurek.
- wstęp wolny
„Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta” - Wschodni Salon Sztuki 2019.
do 29 grudnia 2019
Galeria Wystaw Czasowych -1
Wystawa oraz konferencja odbędą się w ramach 24 – tego Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Zaprezentowane zostaną prace 22 artystów, obejmujące różne dziedziny sztuki. Ekspozycja poświęcona jest twórczości przekraczającej ramy tradycyjnej sztuki - zachęcającej odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej.
Zostaną poruszone kwestie roli sztuki, artysty oraz instytucji kulturalnej jako miejsca, w którym odbiorca konfrontuje się z własnymi emocjami oraz refleksjami. Owa sztuka w rozumieniu artystów nie wymaga podpowiedzi, czy wskazówek interpretacyjnych. Wręcz przeciwnie, zachęca do odwołania się do własnych doświadczeń. Mało tego, dotyka wrażliwości każdego widza, który może poczuć synergię z dziełem oraz odkryć jego współczesne oblicze.
- wystawa dostępna: wtorek-niedziela w godz. 12:00 – 18:00
MODULATIONS
Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera
do 29 lutego 2020
brain damage galery
Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.
Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.
Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza -
po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.
- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.
Galeria Saska | Tadeusz Żaczek
do 13 stycznia 2020 r.
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.
PROPOZYCJE REPERTUAROWE
STYCZEŃ 2020
Koncert Noworoczny / Hommage a Blues Brothers
1 stycznia 2020 | godz. 18.00
Sala Operowa
Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu Blues Brothers. Znakomite piosenki pojawiające się w filmie podbiły świat i wywołały modę na soul i rhythm and blues. Kto nie tańczył choć raz do Everybody Needs Somebody to Love? Przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak i muzykami Filharmonii Lubelskiej.
- sprzedaż w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com
Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2020
Styczeń-czerwiec2020
Już po raz czwarty Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanie się przestrzenią prezentacji najciekawszych zjawisk polskiej scenografii oraz prac artystów, którzy za pomocą dzieł przestrzennych wydobywają to, co w danym utworze najważniejsze. Na deskach Sali Operowej zaprezentowane zostaną, wyłonione w konkursie, spektakle teatralne o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych. Prezentacji form teatralnych towarzyszyć będą wystawy, spotkania z twórcami, pokazy filmowe i warsztaty.
- szczegółowe informacje: www.spotkaniakultur.com
Komentarze