Głosowanie rozpoczęło się 1 października. Mieszkańcy Lublina mają w tym roku do wyboru 149 projektów, w tym 111 małych i 38 dużych. Swoje głosy mogą oddawać w tradycyjnej formie „papierowej” lub za pośrednictwem internetu.
Kartę do głosowania w formie tradycyjnej można pobrać ze strony www.lublin.eu/budzetobywatelski. Wypełnioną należy dostarczyć do punktu głosowania, których listę znajdziemy na stronie miasta. Aby oddać głos w formie elektronicznej, należy zalogować się na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski i podać swoje dane, a następnie wypełnić elektroniczną kartę głosowania. Do zalogowania się konieczne jest podanie numeru telefonu bądź adresu e-mail, na który zostanie wysłany kod aktywacyjny. Żeby głos był ważny, należy wpisać czytelnie swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu lub adres e-mail oraz numer PESEL, a także podpisać zawarte na karcie oświadczenie.
W głosowaniu na Budżet Obywatelski mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 16 lat. Każdy głosujący może wybrać 2 projekty małe oraz 1 duży. Wybór dokonywany jest poprzez wpisanie numeru projektu w polach na karcie do głosowania. Numery projektów, wraz z ich opisami, są opublikowane i dostępne w Biurach Obsługi Mieszkańców, na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Głosowanie zakończy się 10 października. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina mają do swojej dyspozycji 15 milionów złotych.
Komentarze