Od dzisiaj przez dwa dni 30 studentów z Koła Naukowego „Drogowiec” Politechniki Białostockiej oraz z Koła Naukowego Drogowców i Mostowców Politechniki Lubelskiej uczestniczy w warsztatach na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.
Podczas zajęć studenci poznają najnowsze metody badań asfaltów i mieszanek mineralno-asfaltowych, parametrów techniczno-eksploatacyjnych nawierzchni drogowych, analizują ruch pojazdów i hałas drogowy oraz koszty w zakresie drogownictwa, a także pogłębiają wiedzę na temat trendów w projektowaniu uspokojenia ruchu.
– Latający Uniwersytet koncentruje się na działaniach edukacyjnych oraz badawczych. Chcemy podnosić standardy kształcenia, a przede wszystkim zintegrować środowisko akademickie drogowców. Na poszczególnych uczelniach realizowane są tematy o wąskiej specjalizacji, dlatego ważne jest, abyśmy dzielili się wiedzą i nowinkami technologicznymi – podkreśla prof. Janusz Bohatkiewicz, kierownik Katedry Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej.
– W środowisku drogowców nie było dotąd pomysłu na to, jak zainteresować młodych tą dziedziną. Mamy nadzieję, że Latający Uniwersytet Drogowy to zmieni – mówi dr inż. Marta Wasilewska, pomysłodawczyni i współorganizatorka Latającego Uniwersytetu Drogowego, pracownik Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.
Organizatorami warsztatów są: Latający Uniwersytet Drogowy i Stowarzyszenie Inżynierów
i Techników Komunikacji RP Oddział w Białymstoku. Sponsorem jest ORLEN Asfalt Sp. z o.o.
Komentarze