Lubelski bieg to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run,
w której w całej Polsce pobiegnie rekordowa liczba prawie 29 tys. osób. Inicjatywę co roku wspierają sportowcy i celebryci, m.in. Euzebiusz Smolarek, Dawid Woliński, Robert Kupisz oraz Kabaret Smile.
– Choć w Poland Business Run biorą udział również doświadczeni sportowcy, to znakomita większość uczestników biega amatorsko, a nawet mobilizuje się tylko raz w roku na czas przygotowań do naszej imprezy. Możliwość integracji, świetna atmosfera i szczytny cel już od 8 lat motywują Polaków do zapisów i pojawiania się na starcie – podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem biegów.
W tegorocznej edycji biegu Lublin Business Run wezmą udział drużyny składające się z 5 zawodników, z których każdy ma do pokonania dystans ok. 3,5 km. Warunkiem udziału w sztafecie jest zebranie 5-osobowej drużyny i rejestracja na stronie internetowej projektu: polandbusinessrun.pl.
Trasa biegu będzie obejmować: Aleje Racławickie przy Rektoracie Uniwersytetu Medycznego, następnie Krakowskie Przedmieście, deptak aż do Placu Łokietka, nawrót, ulice: Świętoduska i Zielona, łącznik Staszica, Plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie oraz nawrót przed skrzyżowaniem z ul. Łopacińskiego.
– Lublin Business Run to inicjatywa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko pracowników lubelskich firm i instytucji. Zgłasza się do nas również wiele osób, które chcą pobiec w gronie swojej rodziny oraz znajomych. Liczymy na to, że 8 września spotkamy się wszyscy na Placu Teatralnym w jak największym gronie. Przed nami piękne wydarzenie, pełne prawdziwych emocji
i sportowego ducha walki, które jednoczy mieszkańców Lublina w szczytnym celu. – podkreśla Aleksander Batorski, Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, instytucji, która w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach pełni funkcję koordynatora lubelskiej sztafety.
Beneficjentem tegorocznej edycji jest 10-letni Oskar Wojciechowski z Lublina, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nogi do wysokości kolana. Oskar jest bardzo radosnym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły podstawowej i lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, stara się być aktywny ruchowo. W związku z tym, że rośnie, wymiana protezy jest nieunikniona. Rehabilitacja oraz proteza umożliwią mu samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami, czy jazdę na rowerze.
Od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego, kompleksowej rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. W tym roku dofinansowania otrzyma kilkudziesięciu kolejnych beneficjentów.
Komentarze