– Dochód z imprezy przeznaczamy dla Weroniki. Dla nas jest to świetna zabawa i miłe spędzenie sobotniego popołudnia, a dla Weroniki szansa na dalsze leczenie – mówi Tomasz Pieńkosz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej. – W ciągu dwóch edycji akcji „Weroniko Wstań” zebraliśmy blisko 50 tys. złotych. Jest to duża kwota, ale biorąc pod uwagę wydatki na rehabilitację, to kropla w morzu potrzeb.
HISTORIA WERONIKI
Weronika w styczniu 2016 r. zasłabła w trakcie zajęć i trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali krwotok śródmózgowy. Natychmiast rozpoczęła się operacja mająca na celu ratowanie życia Weroniki. Niestety lekarze musieli usunąć krwotok wraz z częścią mózgu. Po operacji Weronika znalazła się w stanie krytycznym. Po trzech dniach rozpoczęto jej wybudzanie ze śpiączki. Kiedy wszystko już wskazywało na to, że najgorsze minęło, organizm dopadły choroby: zapalenie płuc, następnie zapalenie opon mózgowych i wstrząs septyczny. Przez 30 dni Weronice podawano w dużych dawkach antybiotyki. Dopiero po 3 miesiącach wybudzono ją ze śpiączki farmakologicznej.
Obecnie Weronika próbuje wrócić do normalności. Wszystkiego musi się uczyć od nowa. Chodzenie i mówienie, które kiedyś były czynnościami naturalnymi, stały się prawie niemożliwe. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Ale przynoszą rezultaty.
TURNIEJ
Sobotnie zawody odbywają się systemem mieszanym (grupowym oraz pucharowym). Rozgrywki rozpoczynają się od zmagań grupowych. Rozlosowane zostaną 4 grupy po 4 drużyny. Z każdej grupy zostaną wyłonione 2 najlepsze drużyny, które następnie zmierzą się w fazie pucharowej turnieju.
Komentarze