Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: firma PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o. z Wierzbicy oraz B.G. Construction Sp. z o.o.
z Wierzbicy, które przygotują dokumentację projektową, a także zajmą się budową.
Pas, który ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska w Depułtyczach Królewskich. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych, również w okresach niekorzystnych warunków pogodowych.
- Betonowy pas startowy to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność naszego Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. Dzięki temu m.in. będziemy mogli przyjąć dwa razy więcej studentów na kierunkach lotniczych niż dotychczas - powiedział Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie
Zgoda na budowę betonowego pasa startowego to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. powstanie specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.
Realizacja będzie możliwa dzięki własnemu wkładowi finansowemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ale także pomocy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przekazało na tę inwestycję środki w wysokości ponad 16 mln złotych.
Komentarze