Reklama
niedziela, 19 stycznia 2025 01:24
Reklama

Artykuły

Jaki komplet pościeli 160x200 do sypialni?
Jaki komplet pościeli 160x200 do sypialni?

Każdy odpowiada za to, jak urządzi swoją sypialnię. Z pewnością w takim pomieszczeniu ludzie chcą się jednak czuć komfortowo, aby móc się dobrze wyspać i rano obudzić się pełnymi energii. Przyda się więc komplet pościeli 160x200. Pościel powinna być dopasowana w taki sposób, aby domownicy czuli się w swoim łóżku jak najlepiej, wtedy nie będą mieli problemów z tym, aby szybko zasnąć. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom można poczuć się w swojej sypialni luksusowo. To pozwoli na wypoczynek na najwyższym poziomie. Pościel 160x200 jest bardzo przyjemna w dotyku, dodatkowo jest ona miękka i na pewno nie będzie podrażniała skóry osób, które będą w niej spać. Wybrać można dla siebie modne wzory takiej pościeli, aby pasowała ona do całej sypialni, tworząc idealną kompozycję aranżacyjną. Każdy może też wybrać dla siebie i rodziny idealny kolor pościeli. Dzięki temu, że pościele 160x200 są miękkie domownicy zadbają o swoją regenerację i każdego ranka obudzą się z nową energią do życia.

30.01.2019 09:00
Zmiany w składzie Stowarzyszenia Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”

Marcin Szewczak został wybrany Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”. Jego zastępcami zostali Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Tadeusz Buczek oraz Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek. Podczas spotkania wybrano także dwójkę członków zarządu oraz skład komisji rewizyjnej.

29.01.2019 13:02
Ruszył konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Lublinie. W tej chwili pełniącym obowiązki dyrektora jest Andrzej Sieńko. Dokumenty można składać do 4 lutego br.

29.01.2019 12:56
Port Lotniczy Lublin wspiera CarSharing

CarSharing, popularnie zwany samochodami na minuty, to coraz popularniejsza forma transportu w aglomeracjach oraz między miastami. Dzięki dużej dostępności samochodów, szybkiej rejestracji, łatwości korzystatnia i przystępnej cenie, CarSharing stał się doskonałym uzupełnieniem transportu publicznego i alternatywą dla posiadania prywatnego samochodu. Dzięki temu, że z jednego samochodu korzystać może kilka osób dziennie, auta nie zajmują miejsc parkingowych, jak w przypadku pojazdów prywatnych, które ponad 90% czasu stoją bez użycia. Ponadto, usługa świadczona jest na samochodach hybrydowych i niskoemisyjnych, które emitują zdecydowanie mniej zanieczyszczeń, w porównaniu do statystycznego samochodu prywatnego.

29.01.2019 12:46
Prawie połowa potrąceń pieszych ma miejsce na pasach. Brak ostrożności i odblasków pogarszają te statystyki

W ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 2,8 tys. osób, a 37 tys. zostało rannych – wynika z wstępnych danych policji za 2018 rok. Dużą grupę poszkodowanych stanowią piesi. Nie zawsze winny jest kierowca. Nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię, ciemne ubranie nocą i brak odblasków to elementy, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wypadku. Eksperci przestrzegają, że ostrożność należy zachować również na pasach – mimo że są to miejsca bezpiecznego przejścia przez jezdnie, to na nich dochodzi do blisko połowy potrąceń. Szczególne znaczenie ma w tym kontekście edukacja dzieci.

28.01.2019 11:37
Rynek żywności ekologicznej w kryzysie. Mimo że zainteresowanie konsumentów rośnie

W Niemczech żywność ekologiczna odpowiada za mniej więcej 10 proc., w Danii – ok. 20 proc. Sprzedaży. W Polsce to mniej więcej 1-3 proc. To pokazuje potencjał tego rynku. Jednak wielkość powierzchni upraw ekologicznych systematycznie spada, a rynek znajduje się w kryzysie. Tempo sprzedaży biożywności jest wprawdzie na wysokim poziomie, ale ma w tym udział większy import. Ministerstwo rolnictwa chce wspierać ten segment polskiej produkcji rolnej.

28.01.2019 10:51
Brak śniegu, skradziony bagaż czy wypadek na stoku mogą zepsuć zimowe ferie. Na wypadek tych zdarzeń można się ubezpieczyć

Wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia karta EKUZ zapewnia jedynie podstawową opiekę medyczną w krajach Unii Europejskiej. Nie pokryje np. kosztów transportu medycznego do Polski czy akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca. Dlatego, wybierając się na zagraniczny urlop na narty lub snowboard, warto wcześniej zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Te rodzaje aktywności sportowej są jednymi z najpopularniejszych wśród Polaków. Coraz częściej wybierają oni zagraniczne stoki.

28.01.2019 10:24
Rozwój samochodów z napędem elektrycznym znacząco zwiększy zapotrzebowanie na miedź. Chce na tym skorzystać KGHM

Światowe zapotrzebowanie na miedź wzrośnie zdecydowanie dzięki rozwojowi elektromobilności. Samochody z napędem elektrycznym zawierają nawet cztery razy więcej tego surowca niż auta z silnikiem spalinowym. Dlatego, według Europejskiego Instytutu Miedzi, ich upowszechnienie może spowodować wzrost popytu na miedź o 1,7 mln ton do 2027 roku. Na wzrostowym trendzie chce skorzystać rynkowy potentat, KGHM Polska Miedź.

28.01.2019 10:04
Uczące się słuchawki dostosują poziom dźwięku do użytkownika. Budują jego profil w sposób podobny do badania audiologicznego

Słuchawki pozwalają już nie tylko słuchać muzykę, lecz także ją poczuć. Inteligentne, uczące się słuchawki potrafią przetestować słuch i dostosować wszystkie ustawienia do unikalnego słuchu użytkownika. W ten sposób uzyskiwany jest wysoki poziom immersyjności, a użytkownik ma wrażenie zanurzenia się w dźwięku. W przyszłości do słuchawek trafią także asystenci głosowi.

24.01.2019 12:23
Brexit może uderzyć w polskich producentów drobiu. Na tamtejszy rynek przypada 17 proc. eksportu wartego 1,6 mld zł

Drób jest jednym z naszych hitów eksportowych. Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Unii Europejskiej i czwartym na świecie eksporterem, po Brazylii, USA i Holandii. Dobrej kondycji polskich producentów może jednak zagrozić tzw. twardy brexit, ponieważ na rynek Wielkiej Brytanii przypada 17 proc. całego eksportu polskiego drobiu o wartości 1,6 mld zł. Kolejnym zagrożeniem będzie ustawa paszowa, odroczona do 2021 roku, która może zwiększyć koszty produkcji nawet o 20 proc. To może zaważyć na konkurencyjności polskich producentów na rynku europejskim i światowym.

24.01.2019 11:00
Rynek kredytów konsumenckich i pożyczek szybko rośnie. Rozwój ten niesie ze sobą jednak zagrożenia

Zmienia się profil klienta rynku consumer finance, ewoluuje także sama branża. Rośnie również, i to lawinowo, średnia kwota zadłużenia klientów: tylko w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyła się ona trzyipółkrotnie. W obliczu tych zmian banki i firmy pożyczkowe próbują wypracować taki model oceny ryzyka, który uchroni zarówno branżę, jak i klientów przed nadmiernym, trudnym do spłaty zadłużeniem.

24.01.2019 10:46