Reklama
sobota, 18 stycznia 2025 06:55
Reklama

Wiadomości

Jabłko Lubelskie podbija kolejne zagraniczne rynki

Firma LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Polsce wzięła udział w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Logistica 2019 w Berlinie.

12.02.2019 10:38
100. rocznica powołania archiwów państwowych. Uroczystości w Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem przedstawicieli Kancelarii Sejmu

W 100. rocznicę utworzenia sieci polskich archiwów państwowych w czwartek w Zamku Królewskim odbyła się Gala Archiwisty inaugurująca ten szczególny jubileusz. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, historycy, pracownicy archiwów i organizacji kultury. Do uczestników wydarzenia specjalne przesłanie skierował marszałek Sejmu Marek Kuchciński. „Ta uroczystość stanowi okazję do przypomnienia historii Polski i zbiorowego wysiłku w odbudowę odradzającej się Ojczyzny” - podkreślił.

11.02.2019 12:32
Pierwsza partia cukierków poleciała do Dubaju. Biznesowy związek między Fabryką Cukierków „Pszczółka” a Bliskim Wschodem nabiera tempa

Pierwsza partia słodyczy z Fabryki Cukierków „Pszczółka” poleciała do Dubaju. Cukierki będzie można kupić w największych sieciach supermarketów, a także na stacjach benzynowych Enoc. „Pszczółka” pracuje również nad marką eksportową dla agendy rządowej przy Ministerstwie Gospodarki Dubaju – Dubai FDI. W tym celu w lutym przyleci do Polski szef agendy Fahad Al Gergawi.

11.02.2019 12:23
Wizyta przedstawicieli Stanu Nevada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie

Głównym celem czwartkowego spotkania było omówienie działań realizowanych w ramach współpracy województwa lubelskiego ze Stanem Nevada, w tym pilotażowego programu akceleracji/przyspieszenia lubelskich start-upów „NLAB Nevada - Lubelskie Acceleration Bridge".

11.02.2019 12:11
Liczba zagrożeń w sieci gwałtownie rośnie. Co trzecia nastoletnia ofiara cyberprzemocy w ogóle nie zgłasza się po pomoc

1/3 nastolatków, którzy doświadczyli przemocy w internecie, nie zawiadomiła o tym fakcie nikogo – wynika z badań NASK. Tylko co piąty zwrócił się do rodziców, a zaledwie 8 proc. do nauczycieli. Eksperci podkreślają, że liczba zagrożeń w sieci rośnie, a kluczem do obrony przed nimi jest edukacja. Edukować trzeba zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych, którzy powinni mieć świadomość tego, co może spotkać dziecko w sieci, i wiedzieć, jak mu pomóc, kiedy zwróci się z problemem.

11.02.2019 12:01
Fantastyczny luty w Warsztatach Kultury | Miasto movie

Kiedy: zawsze w środę, godz. 19:00 Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro Wstęp wolny

06.02.2019 12:31
8 lutego Zimowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy !

Kolejny rok lubelscy rowerzyści organizują lokalne obchody Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy. Wydarzenie to obchodzone jest 8 lutego na całym świecie i ma na celu promocję ruchu rowerowego. Jest to świetna okazją by przekonać się, że nawet zimą można poruszać się rowerem. W obiegowej opinii jazda rowerem w zimie jest trudna lub wręcz niemożliwa. Wystarczy spróbować by przekonać się, że zima i rower to dobre połączenie.

06.02.2019 12:15
Obchody Światowego Dnia Mokradeł na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Cykl otwartych prelekcji popularnonaukowych oraz warsztatów przybliżających problematykę obszarów wodno-błotnych odbędzie się 8 lutego br. w godzinach 9:00-14:30. Na uroczyste otwarcie wydarzenia zapraszamy o godz. 9:00 do auli WNoZiGP (al. Kraśnicka 2cd, Lublin).

06.02.2019 12:03
Roboty współpracujące przejmują coraz więcej zadań. Dzięki umiejętności rozpoznawania kształtów i materiałów mogą z powodzeniem zastąpić człowieka

Rosną możliwości robotów. Dzięki sensorom potrafią wyczuć, czy dany przedmiot jest duży czy mały, twardy czy delikatny. W ten sposób zyskują te same zdolności, które ma człowiek. Tym samym pojawia się coraz więcej możliwości zastosowania robotów. Tradycyjne roboty przemysłowe będą stopniowo zastępowane przez te współpracujące, które wchodzą w interakcje z ludźmi. Powoli zbliżamy się do ideału, a roboty będą zdolne do przejęcia całego szeregu różnych zadań – przekonują eksperci.

06.02.2019 11:53
Nadchodzi rewolucja w badaniach klinicznych. Poziom stresu u pacjentów automatycznie zbadają algorytmy uczenia maszynowego

Dzięki sztucznej inteligencji badania kliniczne mogą być przeprowadzane z dużo większą dokładnością. Algorytmy uczenia maszynowego w oparciu o dane biometryczne sprawdzą poziom stresu u osób poddanych badaniu. Dzięki strumieniowej transmisji danych lekarze będą mieli możliwość dokładniejszej i szybszej oceny wpływu badania na pacjenta, co pomoże udoskonalić testowane leki, również po ich wprowadzeniu na rynek. Sztuczna inteligencja jest przyszłością medycyny, a jej wykorzystanie pozwoli na znaczne oszczędności w systemach ochrony zdrowia.

05.02.2019 13:22