Do owych walorów należy jeszcze dodać cichy tryb pracy oraz prostotę obsługi. Niestety istnieją pewne czynniki, które skutecznie zaburzają prace tytułowych pasków. Prowadzi to do niekorzystnego działania.
O zużyciu pasków klinowych oraz ich specyfikacji można poczytać na stronie internetowej renomowanego sklepu EBMiA.pl
Złe działanie paska klinowego – przyczyny
Aby pasek klinowy działał poprawnie należy stworzyć mu odpowiednie warunki, które regularnie powinny być sprawdzane. Kluczową kwestią jest pełna czystość w trybie jego pracy.
O montażu paska klinowego
Kluczową kwestią jest forma montażu tytułowego elementu. Pasek naciągnięty zbyt mocno może spowodować zniszczenie części mu towarzyszących. Podobnie rzecz się ma z nadaniem mu nadmiernego luzu – w takiej sytuacji pasek będzie ulegał ześlizgnięciu, co spowoduje liczne przestoje i uciążliwy dla ucha hałas. W trakcie montażu nie należy także paska wyginać z wykorzystaniem ostrych narzędzi. Tego rodzaju czynność niszczy strukturę paska jeszcze przed chwilą w której zacznie on pracować. Warto także pamiętać, że zanim założymy pasek należy sprawdzić jego powierzchnię – powinna być gładka i jednolita oraz ułożenie kół pasowych.
O słuchaniu paska klinowego
Złe działanie paska klinowego jest łatwe do wychwycenia. Najczęściej alarmuje nas o tym charakterystyczny pisk i głośna praca. Przyczyną jest wytarta powierzchnia, która stanowi konsekwencję nadmiernego obluzowania. Do innych przyczyn defektu paska zaliczamy :
- opór wynikający z napędu
- przedostanie się substancji oleistej
W przypadku powyższych sytuacji należy pasek wymienić, bądź – w wyjątkowych wypadkach użyć specjalnego spray’u. Z najwyższej jakości paskami klinowymi oraz akcesoriami można zapoznać się na stronie internetowej renomowanego sklepu EBMiA.pl, który oferuje również różnego rodzaju łożyska, rolki i tuleje ślizgowe pod adresem: https://www.ebmia.pl/lozyska-rolki-tuleje-slizgowe-c-196_140_1330.html