Gdzie szukać psychologa w Lublinie?
Wszelkich specjalistów zazwyczaj szuka się w Internecie. Pomocne w tym są rankingi lekarzy, w tym psychologów z Lublina, jak ranking.abczdrowie.pl/s/psycholog/lublin. Można z nich dowiedzieć się, który specjalista ma najlepsze opinie, na kiedy ma wolne terminy, jakie są ceny konsultacji, a także jaki jest zakres jego zobowiązań, czyli przeprowadzane badania i leczone choroby. Możliwe jest także przejrzenie wyników z zawężeniem do konkretnej dzielnicy Lublina. Przy każdym psychologu znajduje się informacja na temat tego, gdzie przyjmuje dany specjalista i jak można się z nim skontaktować.
Psycholog w Lublinie na NFZ
Wybór psychologa prywatnie czy na NFZ warunkowany jest zazwyczaj kwestią finansową. Każda ubezpieczona osoba może skorzystać z pomocy psychologa na NFZ, czyli bezpłatnie. Wiąże się to jednak z dłuższym oczekiwaniem na wizytę. Takie konsultacje świadczy większość przychodni. Niektóre prywatne placówki zdrowotne mają również podpisane umowy z NFZ, dzięki którym niektórzy specjaliści przyjmują pacjentów nieodpłatnie. Psycholodzy w Lublinie na NFZ przyjmują między innymi w Centrum Medycznym Sanitas przy ul. Okopowej 3, Centrum Medycznym Juranda przy ul. Juranda 9 czy w NZOZ Psychomed przy ul. Staszica 22.
Psycholog w Lublinie prywatnie
Wizyty prywatne mają zdecydowanie krótszy czas oczekiwania niż te realizowane na NFZ. Bywa, że już tego samego dnia można umówić się z psychologiem w Lublinie na konsultację. Mnóstwo jest specjalistów, którzy świadczą kompleksowe usługi w prywatnych gabinetach i w centrach medycznych. Na wizytę z psychologiem w Lublinie można umówić się między innymi w Centrum Medycznym Librium przy ul. Krakowskie Przedmieście 58/7, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Spektrum przy ul. Szewskiej 6 lub w Poradni Psychologicznej Renovo przy ul. Warszawskiej 13/12.
Jak znaleźć dobrego psychologa?
Szukając odpowiedniego specjalisty warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim psycholog powinien budzić zaufanie. Na większości wizyt poruszane są często tematy intymne, o których trudno mówić. Z tego względu psycholog powinien cechować się wyjątkową empatią, wrażliwością i indywidualnym podejściem do człowieka. Specjalista ten powinien także mieć umiejętność słuchania drugiej osoby. Oprócz takiego podejścia, istotne jest również wykształcenie, ale i doświadczenie danego psychologa. Nie każdy z nich specjalizuje się w leczeniu wszystkich schorzeń. Warto więc sprawdzić jakie certyfikaty posiada dany specjalista i w czym jest dobry, by wybrać takiego psychologa, który będzie skuteczny i faktycznie pomoże.